S.S.S.

SIKÇA SORULAN SORULAR

sesekipmanlari.tv‘den kiralama yaparken bilmeniz gereken birçok bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz.

Aklınıza takılanları iletişim formunu kullanarak sorabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kiralama ödemeleri nasıl yapılıyor?

Kiralama ödemeleri peşin tahsil edilmektedir. Ekipman rezervasyonu için yapılan ön ödemeler banka havalesi ya da EFT ile yapılmaktadır.

Ekipman rezervasyonu nasıl yapılıyor?

Rezervasyon işlemleri için toplam kiralama ücretinin yarısı talep edilmektedir.

Kiralamak istediğiniz ekipmanın belirlediğiniz tarihlerde uygunluğu hakkında bizden onay almalısınız. Daha sonra banka hesabımıza ön ödemenizi yapabilirsiniz. Ödeme onayı alındıktan sonra ekipman sizin için rezerve edilmiş olunacak ve başka bir kişi/kuruma kiralanmayacaktır.

Rezervasyon yaptırmadığınız durumlarda kiralamak istediğiniz ekipman, belirlediğiniz tarihlerde uygun olmayabilir. Rezervasyon yapmadan ofisimize geldiğinizde istediğiniz ekipmanı kiralama yapamayabilirsiniz.

Kiralamak istediğim ses ekipmanlarını nereden ve nasıl teslim alacağım?

Taksim/Gümüşsuyu’nda bulunan ofisimize gelip kiralama sözleşmesini imzalayarak ekipmanları asistanla ya da belgelerle teslim alabilirsiniz. Kiralamak istediğimiz belgeleri: kimlik fotokopisi ve adınıza kayıtlı bir fatura (ya da firmanıza ait bir belge) getirmeyi lütfen unutmayınız!

Kiralama Sözleşmesi hangi bilgileri içermektedir?

Şirket avukatımız tarafından hazırlanan “Kiralayan-Kiracı”nın karşılıklı hakları korumak amacıyla düzenlediğimiz yasal bir belgedir. Kiralama Sözleşmesi tüm ekipmanlar kiralayan tarafından kontrol edildikten sonra onaylanarak imzalanır. Kiralama Sözleşmesi yapılmadan kiralama yapılamaz.

Ses ekipmanlarının kullanımı hakkında bilgi veriyor musunuz?

Kiraladığınız ses ekipmanı hakkında bilginiz yoksa, teslim sırasında genel hatlarıyla ekipmanın kullanımını hakkında bilgi verilmektedir. Ayrıca ücretli olarak Prodüksiyon Desteği alarak Asistan/Operatör hizmeti alabilirsiniz.

Kurye ile ses ekipmanı teslimatı yapabiliyor musunuz?

Kayıtlı müşterilerimize kurye hizmeti ile ekipman teslimatı hizmeti veriyoruz. Kurye ile gönderilen sözleşmenin de imzalanıp teslim edilmesi gerekmektedir. Kurye hizmet bedeli müşteriye aittir.

Kiralama süresi uzatabilir miyim?

Ses ekipmanın uygunluk durumuna göre kiraladığınız ses ekipmanı ile ofisimize gelerek yeniden kiralama sözleşmesi imzalayarak kiralama süresini uzatabilirsiniz.

Ses ekipmanını kullanırken bir hasar oluşursa ne olacak?

Ses ekipmanının kullanımı sırasında düşme, çarpma, kırılma, bozulma gibi tüm hasarlardan kiralayan kişi ya da kuruluş sorumludur. Bu tür bir durum oluştuğunda ekipmanın hasarı tespit edilip tamir bedeli talep edilmektedir.

Ekipmanlarınız Sigortalı mı?

Türkiye’de sigorta şirketleri, butik kiralama şirketlerine hizmet vermekten sakındığı için ekipmanlarımız sigortalı değildir. Bu durumda ekipmanların kiralandığı süre boyunca tüm sorumluluğu kiralayanın üzerinde olduğunu hatırlatmak isteriz.

Öğrenci/Akademisyen indirimi nasıl uygulanmaktadır?

Öğrenci/Akademisyen indirimi için bağlı bulunduğunuz eğitim kuruluşunun kimlik kartını ibraz etmek zorundasınız. Ses ekipmanı kiralaması yaparken kimliğinizi yanınızda getirerek bu indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Şehirdışı kiralaması nasıl yapılır?

İstanbul dışından ses ekipmanı kiralaması yapmak isterseniz; ekipmanlarımızı asistan eşliğinde size ulaştırabiliriz. Bu durumda asistanın tüm ulaşım, konaklama ve yeme-içme giderleri kiralama yapan kişi ya da kuruluşa aittir.

Ses ekipmanlarının yazılımları güncel mi?

sesekipmanlari.tv‘de bulunan tüm ses kayıt cihazlarının yazılımları üretici firmanın yayınladığı son versiyona güncellenmiştir.

Kiralama ücretlerine piller dahil mi?

Kiraladığınız mikrofon ya da ses kayıt cihazlarının çalışması için gerekli pi ya da piller kiralama ücretine dahil değildir. İsterseniz kiralama yaparken profesyonel kullanım için geliştirilmiş pilleri ofisimizden temin edebilirsiniz.